Онкомаркери

Аналіз крові на онкомаркери

Дуже часто люди живуть, не підозрюючи про те, що у них є онкологічне захворювання. Це дуже небезпечно і може мати серйозні наслідки, аж до відходу з життя. Щоб цього не допустити, потрібно періодично проводити діагностику стану свого організму на виявлення ознак подібних захворювань. Для цього лікарі рекомендують здавати аналіз крові на онкомаркери. За допомогою такого дослідження виявляються специфічні білки і хімічні сполуки, наявність і концентрація яких в крові можуть бути викликані злоякісною пухлиною.

Види онкомаркерів

Одним з найбільш поширених аналізів для виявлення онкологічного захворювання є аналіз на онкомаркер са 125. Він дозволяє встановити наявність раку або метастазів в яєчниках. У здорових людей показник даного маркера близький до нуля. Якщо ж він у кілька разів вищий за норму, існує високий ризик наявності онкологічного захворювання або його рецидиву. Однак не завжди варто панікувати. Наприклад, в перший триместр вагітності підвищення цієї речовини є нормальним фізіологічним станом.

Інше, не менш відоме і часто проведене дослідження – аналіз на онкомаркер РЕА. Дана абревіатура розшифровується як раковий ембріональний антиген, який представляє собою білково-вуглеводне з’єднання. У невеликих кількостях ця речовина присутня в клітинах навіть здорової людини. Однак показники, що перевищують норму, можуть свідчити про рак товстої і прямої кишки, шлунка, легень, яєчників і інших внутрішніх органів. У деяких випадках підвищення РЕА може спостерігатися при запальних, аутоімунних та інших захворюваннях. Тому в кожному випадку необхідно відвідувати лікаря. Відхилення даного маркера від норми може спостерігатися також у курців і людей, що зловживають алкоголем. Це не вичерпний перелік аналізів, оскільки для кожного конкретного онклогічного захворювання передбачений специфічний маркер.

Проходження дослідження

Аналіз крові на онкомаркер є важливим медичним дослідженням. Воно не тільки дає інформацію про наявність в організмі пухлини або її відсутності, але також застосовується для визначення якості новоутворення, оцінки ефективності лікування та контролю захворювання.