Моніторинг вагітності

Моніторинг вагітності включає в себе:

Перший триместр – до 12-го тижня

  • аналізи крові натще для перевірки рівня гемоглобіну і цукру,
  • групи крові,
  • на антитіла до краснухи,
  • гепатит,
  • ЦМВ (цитомегаловірус).
  • аналіз сечі.

Другий триместр – 13 – 28 тиждень

Рекомендується пройти аналіз крові для виявлення підвищеного ризику розвитку синдрому Дауна на ранніх термінах вагітності.
Аналіз на альфа-фетопротеїн, тобто ембріональний білок (на 16 – 18 тижні): статистичний аналіз крові призначений для виявлення відкритих дефектів центральної нервової системи і виявлення підвищеного ризику розвитку синдрому Дауна.
Аналіз крові і сечі (на 16 – 18 тижні).
Тест на толерантність до глюкози і загальний аналіз крові (на 24 – 28 тижні).

Тест на толерантність до глюкози не виконується натщесерце (рекомендується принести з собою лимон). В ході тесту ви отримаєте 50 г цукру, розчиненого в підкисленою лимоном воді. Ви повинні будете випити цей розчин і чекати протягом години на місці проведення тесту.

Мета тесту – раннє виявлення жінок з підвищеним ризиком гестаційного діабету.

Якщо рівень глюкози в крові вище 140, вас направлять на тест на толерантність до глюкози з розчином 100 г цукру. Цей тест проводиться натщесерце і складається з чотирьох зборів крові протягом 3 годин.

Третій триместр – 28 – 42 тиждень

Жінки з негативним резус-фактором направляються на ін’єкцію анти-D для запобігання вироблення антитіл в її крові. Другу ін’єкцію роблять, якщо жінці проводять амніоцентез.
GBS – взяття мазка з піхви на наявність бактерій. Якщо результат позитивний, жінка отримає антибіотики під час пологів. Необхідно відзначити це в карті моніторингу вагітності.