Гемостазіологічні дослідження

 

Гемостазіологічні дослідження проводяться для оцінки діяльності системи згортання крові, тобто здатності крові до утворення згустків – тромбів – з метою припинення кровотеч, розчинення «відпрацьованих» тромбів і збереження її рідкого стану в нормальних умовах. В ході таких досліджень складається коагулограмма, або гемостазиограмма, яка і відображає роботу гемостазу.

Що включає це дослідження?

Складання коагулограми включає визначення:

Числа тромбоцітов. Часу, необхідного для згортання плазми (тобто тромбінового часу), і ставлення цього часу до часу, який необхідний, щоб згорнулася плазма у здорового человека. Кількість білка фібриногену – важливої ​​ланки процесу згортання крові і матеріалу для закриття дефектів стінок кровоносних судин . Тимчасовий, яке йде на освіту кров’яного згустку після додавання до матеріалу певних реактівов. Кулькість білка (антитромбіну III), що уповільнює згортання крові.Налічія і кількості інших белк ів, що беруть участь в реакціях гемостаза.Концентраціі продуктів розчинення тромбів в периферичної крові.

Розширене дослідження гемостазу може включати різні проби і тести, що дозволяють отримати більш повне уявлення про його стан.

Показання до його проведення

Дослідження роботи системи згортання крові проводиться:

При підготовці до планового оперативного лікування або перед операцією по екстреним показаніям. Перед призначенням гірудотерапії (лікування п’явками) і в процесі проведення тривалих курсов. При необхідності призначення антикоагулянтів (препаратів, що перешкоджають згортанню крові), і під час їх прийому – для контролю над системою гемостазу . Під час прийому комбінованих оральних контрацептивів – дослідження проводяться ежеквартально.Во час беременності.Прі виявленні ознак серцево-судинних і аутоімунних патологій, а також при наявності захворювань печінки і селезенкі. При появі ознак порушення згортання крові.

Літнім пацієнтам рекомендується проводити профілактичні гемостазиологические дослідження, так як своєчасне виявлення порушень в роботі гемостазу дозволяє попередити такі важкі патології, як інфаркт міокарда та інсульт головного мозку.

Підготовка до забору матеріалу

Біологічний матеріал для складання коагулограми – це периферична кров, тобто кров, отримана з безіменного пальця лівої чи правої кисті. Перед її парканом слід протягом восьми – дванадцяти годин утриматися від прийому їжі і напоїв (дозволяється пити воду). При прийомі комбінованих оральних контрацептивів, антикоагулянтів та інших препаратів слід довести до відома лікаря.

Оцінка результатів дослідження

Отримана коагулограмма може містити наступні показники:

Фібриноген. Його концентрація повинна знаходитися в межах 2-4 г / л. Під час вагітності ці значення підвищуються, і верхньою межею норми вважається показник 6 г / л.АЧТВ (Активований частковий тромбопластиновий час) в нормі становить 30-40 секунд.Тромбіновое час – в нормі становить 11-18 секунд. Протромбіновий індекс у здорової людини дорівнює 93-100% . Кількість тромбоцитів: в 1мкл має становити не менше 150 тисяч і не більше 400 тисяч.Антітромбін III складає від 71 до 115% (в нормі) . D-димери не повинні перевищувати 500нг / мл.Растворімие фібріномерние комплекси – до 4 в нормі.

Будь-яке відхилення від зазначених параметрів вказує на порушення процесів згортання.