Біохімічні дослідження крові

Більшість патологій людського організму позначається на складі крові. Виявляючи концентрацію тих чи інших хімічних або структурних елементів крові, можна робити висновки про наявність та перебігу захворювань. Таким чином, аналіз крові «на біохімію» призначають для діагностики і контролю лікування. Важливу роль біохімічний аналіз крові грає при спостереженні вагітності. Якщо жінка відчуває себе нормально, він призначається в першому і третьому триместрах, а при токсикозах, загрозу викидня, скаргах на нездужання – частіше.

Підготовка і проведення процедури

Здача крові на біохімію передбачає дотримання ряду умов – в іншому випадку діагностика буде некоректною.

  • Кров на біохімічний аналіз здається натщесерце, в ранкові години – звичайно в проміжку з 8 до 11, щоб витримати вимога не менше 8 годин, але не більше 12-14 годин голоду. Напередодні і в день процедури з напоїв рекомендується пити тільки воду, уникати важкої їжі – харчуватися нейтрально.
  • Необхідно уточнити у вашого лікаря, чи слід зробити перерву в прийомі медикаментозних препаратів і на який період. Деякі ліки можуть спотворити дані аналізу.
  • Як мінімум за годину до дослідження необхідно припинити куріння. Прийом алкоголю припиняють за добу до дослідження.
    Рекомендується уникати фізичних і емоційних стресів напередодні процедури. Прийшовши до медичного закладу, постарайтеся спокійно посидіти хвилин 10-20 перед тим, як буде взята кров.
  • Якщо вам призначено курс фізіотерапії, проводилося якесь інструментальне дослідження, процедуру, ймовірно, краще відкласти. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

У випадках, коли необхідно отримати лабораторні показники в динаміці, повторні дослідження слід проводити в тому ж медичному закладі і при подібних умовах.