Діагностика анемії

Будь-яке стан, при якому в крові знижується кількість еритроцитів або гемоглобіну, називається анемією, або іншими словами – недокрів’ям.

Кров людини складається з рідкої частини (плазма крові) і твердих клітинних елементів, до яких відносяться еритроцити (червоні кров’яні тільця), лейкоцити (білі кров’яні тільця) і тромбоцити. Еритроцити відповідають за перенесення кисню, лейкоцити несуть функцію імунного захисту, а тромбоцити забезпечують згортання крові. До складу еритроцитів входить гемоглобін, саме він надає крові червоний колір і є безпосереднім переносником кисню.

Що таке анемія?
Будь-яке стан, при якому в крові знижується кількість еритроцитів або гемоглобіну, називається анемією, або іншими словами – недокрів’ям. Прямим наслідком анемії є зменшення кількості кисню, що переноситься кров’ю і нестача кисню в тканинах організму. В результаті у людини блідне шкіра, частішає пульс, з’являється слабкість, запаморочення, з’являються інші неприємні симптоми. У нормі вміст гемоглобіну в крові не повинен бути менше 130 г / л у чоловіків і 120 г / л у жінок (для вагітних 110 г / л).

Діагностика анемії проводиться лікарем на підставі загального аналізу крові, а також додаткових аналізів в залежності від причини. Крім низького гемоглобіну важливе значення мають кількість еритроцитів, їх розмір і форма, наявність недозрілих клітин крові.

При залізодефіцитної анемії необхідно здати аналізи крові на залізо. До них відносяться: сироваткового заліза, феритин, загальна железосвязивающая здатність сироватки (ОЖСС) і трансферин. За всіма цими показниками лікар може встановити не тільки вид анемії, але і її приховану форму ще до появи симптомів.

Якщо анемія викликана спадковими захворюваннями або отруєнням отрутами, можуть знадобитися додаткові аналізи.